Jau sesto gadu piedalāmies projektā “Latvijas Skolas soma” un piedāvājam gan klātienes, gan attālinātas nodarbības skolās.

Klātienē:

Interaktīva smilšu kino izrāde “Apkārt pasaulei”, kurā skolēni kopā ar mākslinieci un improvizācijas teātra aktieri palīdz radīt un izdomāt smilšu kino stāsta saturu un turpinājumu.

Izrādes sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar smilšu kino tehniku un mākslas formu (kas tas ir un kā tas top) un vēro uz ekrāna smilšu kino zīmējumus “Apkārt pasaulei”, kurā instrumentālas mūzikas fona pavadījumā klātienē tiek izzīmēti smilšu zīmējumi, atainojot vairākus pasaules kontinentus, to dabu, dzīvniekus un arhitektūru.

Izrādes otrajā daļā skolēni top par izrādes režisoriem un palīdz radīt un izdomāt smilšu kino stāsta turpinājumu, kuru māksliniece pēc bērnu dotajiem norādījumiem un idejām izzīmē smiltīs. Ceļojuma galamērķis kopīgā stāsta turpinājumā būs Latvija – bērni ir aicināti kopā ar mākslinieci izdomāt Latvijai raksturīgu ainavu, tēlus, arhitektūras un kultūras pieminekļus, simbolus. Ko ceļotāji interesantu varētu ieraudzīt un uzzināt par Latviju? Kādus garšīgus ēdienus Latvijā varētu paēst? Skolēni kopā ar improvizatoru aktīvi piedalās ar savām idejām, vērojot kā māksliniece pielāgojas un kā jaunie tēli un kadri acumirklī tiek izzīmēti smiltīs uz ekrāna, kā arī papildina izrādi arī ar saviem zīmējumiem. Skolēnu radītā īsfilma tiek arī uzfilmēta un pēc tam to kopīgi noskatāmies.

Izrādes cena 7 eiro no skolēna, minimālais skaits 3 klases (>75 skolēni). Cena aprēķināta skolām ~100 km rādiusā ap Rīgu.

 

 

Attālināti:

smilšu kino mākslinieces video, kurā skolēni uzzinās, kas ir smilšu kino, kā tas top, kad tas radās, kur tiek iegūtas smiltis zīmēšanai un vēl daudz interesantus faktus par smiltīm, kā arī saņems īpašu mākslinieces zīmētu smilšu kino video sveicienu savai skolai un klasei. Skolēniem uz skolu tiek nosūtīti arī smilšu aplikāciju krāsošanas materiāli, ar kuriem darboties nodarbības turpinājumā (pēc izvēles 1 zīmējums: Latvija vai Lāčplēsis, vai kāda no latviešu pasākām: Sprīdītis, Raibā pasaka, Vecīša cimdiņš).

 

Vairāk info par attālinātajām nodarbībām uzzini šeit:

http://www.smilsuaplikacijas.lv/skola