2021./2022. mācību gada sezonā piedāvājam gan klātienes, gan attālinātas nodarbības skolās!

 

Klātienē: interaktīva smilšu kino izrāde “Apkārt pasaulei”, kurā skolēni kopā ar mākslinieci un improvizācijas teātra aktieri palīdz radīt un izdomāt smilšu kino stāsta saturu un turpinājumu.

Izrādes sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar smilšu kino tehniku un mākslas formu (kas tas ir un kā tas top) un vēro uz ekrāna smilšu kino priekšnesumu “Apkārt pasaulei”, kurā instrumentālas mūzikas fona pavadījumā klātienē tiek izzīmēti smilšu zīmējumi, atainojot vairākus pasaules kontinentus, to dabu, dzīvniekus un arhitektūru.

Izrādes otrajā daļā skolēni palīdz kopā radīt un izdomāt smilšu kino stāsta turpinājumu, kuru māksliniece pēc bērnu dotajiem norādījumiem un idejām izzīmē smiltīs. Ceļojuma galamērķis kopīgā stāsta turpinājumā būs Latvija – bērni ir aicināti kopā ar mākslinieci izdomāt Latvijai raksturīgu ainavu, tēlus, arhitektūras un kultūras pieminekļus, simbolus. Ko ceļotāji interesantu varētu ieraudzīt un uzzināt par Latviju? Kādus garšīgus ēdienus Latvijā varētu paēst? Skolēni kopā ar improvizācijas teātra aktieri aktīvi piedalās ar savām idejām, vērojot kā māksliniece pielāgojas un kā jaunie tēli un kadri acumirklī tiek izzīmēti smiltīs uz ekrāna.

Izrādes cena 6 eiro no skolēna, minimālais skaits 3 klases (>75 skolēni). Cena aprēķināta skolām ~60 km rādiusā ap Rīgu.

 

 

Attālināti: smilšu kino mākslinieces video, kurā skolēni uzzinās, kas ir smilšu kino, kā tas top, kad tas radās, kur tiek iegūtas smiltis zīmēšanai un vēl daudz interesantus faktus par smiltīm, kā arī saņems īpašu mākslinieces zīmētu smilšu kino video sveicienu savai skolai un klasei. Skolēniem uz skolu tiek nosūtīti arī smilšu aplikāciju krāsošanas materiāli, ar kuriem darboties nodarbības turpinājumā (pēc izvēles 1 zīmējums: Latvija vai Lāčplēsis, vai kāda no latviešu pasākām: Sprīdītis, Raibā pasaka, Vecīša cimdiņš).

 

Nodarbības iekļautas arī programmā “Latvijas skolas soma”.

 

Vairāk info par nodarbībām uzzini šeit:

http://www.smilsuaplikacijas.lv/skola

 

Foto un video atskats no 2019.-2020.gada nodarbībām: