Smilšu kino – tā ir emocijām bagāta un ereģijas piepildīta māksla, kas no mākslinieka prasa precizitāti, ātrumu un spēju koncentrēties. Smilšu animācijas priekšnesums rada gaistošu mirkļa burvību – tik mainīgi, netverami, skaisti un reizē arī tik vienkārši.


Māksla
Tā ir zīmēšana smilšu animācijas tehnikā uz izgaismota stikla, izmantojot tikai smiltis un mākslinieces rokas.

Stāsts
Smilšu kino – tie ir ne tikai skaisti attēli, bet smiltīs animēts stāsts. Katrs priekšnesums ir individuāls ar personalizētu pieeju un unikālu stāsta sižetu. Mēs protam stāstīt zīmējot, ietverot stāstā domu, animācijas sižetu un emocijas, saglabājot kompozīciju un zīmējuma dinamiku. Laikietikpīgākais un izaicionošākais darbs ir priekšnesuma radīšanas un izstrādes process. Tā nav improvizācija.

 

“Smilšu kino” ir mākslinieces Zanes Pumpures-Prāmnieces izlolots projekts, kura pirms 10 gadiem, dodoties dekrēta atvaļinājumā ar savu pirmo bērniņu, nolēma pilnībā mainīt savu nodarbošanos, darbu juridiskajā sfērā nomainot ar mākslu!

Zane Pumpure-Prāmniece

Smilšu kino māksliniece
SIA Deserto valdes locekle
Mag.iur.

  • Pabeigusi Rīgas Mākslas skolu
  • Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē
  • Izgājusi dzīves skolu uzņēmuma radīšanā
  • Uzstājusies vairāk nekā 500 dažādos izbraukumu pasākumos
  • Uzstājusies ar smilšu kino priekšnesumiem 6 valstīs ārpus Latvijas: (Igaunijā, Lietuvā, Šveicē, Dānijā, Japānā un Krievijā)

Instagram: @zane.p.pramniece